Hlavní strana: Porovnání verzí

Z BOMOSIL - o Čechách, Moravě a Slezku
Přejít na: navigace, hledání
Řádka 1: Řádka 1:
 
== Úvodem ==
 
== Úvodem ==
Zakladatelem tohoto wikiportálu jel wikipedista Kirk (občanským jménem Jiří Vaňáček), jenž ho založil proto, aby veřejnost seznámil s tradičním členěním moderní [[Česká republika|České republiky]] na jednotlivé '''[[historické země České republiky|historické země]]''', kterými jsou [[Čechy]], [[Morava]] a [[Slezsko (země České republiky)|Slezsko]], '''jejich zemskými hranicemi''' a dalšími souvisejícími, často opomíjenými, fakty, které by bylo škoda nechat zmizet v propadlišti dějin. Informace o zahraničí zde budou poskytovány jen v nezbytně nutné míře, neboť popisovat zahraničí není cílem tohoto projektu. Chci, aby se tento projekt vyvaroval všech nešvarů a chyb, kterými se doslova hemží českojazyčná verze Wikipedie a aby poskytoval co nejpřesnější a nejpravdivější informace. Název BOMOSIL jsem odvodil z částí latinských názvů Čech (Bohemia - BO), Moravy (Moravia - MO) a Slezska (Silesia - SIL). Budete-li mít připomínky k tomuto projektu, můžete mi [[Speciální:Emailuser/jivanacek|poslat mail]] na jivanacek[[Soubor:At sign.svg|14px|(zavináč)]]centrum[[Soubor:Full stop.svg|14px|(tečka)]]cz. Uvítám jakékoliv podnětné připomínky či návrhy nebo kritiku, i nabízenou podporu pro tento projekt. Schopným odborníkům umožním i editaci tohoto projektu, přičemž za hlavní hledisko považuji pravdivost a přesnost informací. Rozhodně považuji za velice škodlivé cenzurování informací na wikipedii, jestliže se prý "jedná o vlastní výzkum", pod který tamní klika zahrnuje snad vše, o čem se nepíše v knihách nebo článcích, i když existují mapy či dokumenty, které pravdivost předkládaných informací potvrzují. Také se mě nelíbí jejich dvojí metr, kdy například někte přispěvovatelé z Čech můžou v diskusích bezostyšně urážet Moravu a Moravany a pokud jim my nastavíme zrcadlo, tak se jim to při jejich ubohosti nelíbí... U mě tím dotyční klesli až na samé lidské dno. Ale to jen na okraj, aby bylo jasné, co mě na českojazyčné wikipedii vadí (a jistě nejen mě) a že tento wikiportál má sloužit k tomu, aby poskytoval informace, které českojazyčná wikipedie, vinou zásahů tamní správcovské kliky, nehodlá vůbec poskytovat. Přeji vám nyní příjemné počtení na stránkách mého projektu, jehož jsem vlastníkem i osvíceným diktátorem :-)
+
Zakladatelem tohoto wikiportálu je wikipedista Kirk (občanským jménem Jiří Vaňáček), jenž ho založil proto, aby veřejnost seznámil s tradičním členěním moderní [[Česká republika|České republiky]] na jednotlivé '''[[historické země České republiky|historické země]]''', kterými jsou [[Čechy]], [[Morava]] a [[Slezsko (země České republiky)|Slezsko]], '''jejich zemskými hranicemi''' a dalšími souvisejícími, často opomíjenými, fakty, které by bylo škoda nechat zmizet v propadlišti dějin. Informace o zahraničí zde budou poskytovány jen v nezbytně nutné míře, neboť popisovat zahraničí není cílem tohoto projektu. Chci, aby se tento projekt vyvaroval všech nešvarů a chyb, kterými se doslova hemží českojazyčná verze Wikipedie a aby poskytoval co nejpřesnější a nejpravdivější informace. Název BOMOSIL jsem odvodil z částí latinských názvů Čech (Bohemia - BO), Moravy (Moravia - MO) a Slezska (Silesia - SIL). Budete-li mít připomínky k tomuto projektu, můžete mi [[Speciální:Emailuser/jivanacek|poslat mail]] na jivanacek[[Soubor:At sign.svg|14px|(zavináč)]]centrum[[Soubor:Full stop.svg|14px|(tečka)]]cz. Uvítám jakékoliv podnětné připomínky či návrhy nebo kritiku, i nabízenou podporu pro tento projekt. Schopným odborníkům umožním i editaci tohoto projektu, přičemž za hlavní hledisko považuji pravdivost a přesnost informací. Rozhodně považuji za velice škodlivé cenzurování informací na wikipedii, jestliže se prý "jedná o vlastní výzkum", pod který tamní klika zahrnuje snad vše, o čem se nepíše v knihách nebo článcích, i když existují mapy či dokumenty, které pravdivost předkládaných informací potvrzují. Také se mě nelíbí jejich dvojí metr, kdy například někte přispěvovatelé z Čech můžou v diskusích bezostyšně urážet Moravu a Moravany a pokud jim my nastavíme zrcadlo, tak se jim to při jejich ubohosti nelíbí... U mě tím dotyční klesli až na samé lidské dno. Ale to jen na okraj, aby bylo jasné, co mě na českojazyčné wikipedii vadí (a jistě nejen mě) a že tento wikiportál má sloužit k tomu, aby poskytoval informace, které českojazyčná wikipedie, vinou zásahů tamní správcovské kliky, nehodlá vůbec poskytovat. Přeji vám nyní příjemné počtení na stránkách mého projektu, jehož jsem vlastníkem i osvíceným diktátorem :-)

Verze z 23. 9. 2012, 17:29

Úvodem

Zakladatelem tohoto wikiportálu je wikipedista Kirk (občanským jménem Jiří Vaňáček), jenž ho založil proto, aby veřejnost seznámil s tradičním členěním moderní České republiky na jednotlivé historické země, kterými jsou Čechy, Morava a Slezsko, jejich zemskými hranicemi a dalšími souvisejícími, často opomíjenými, fakty, které by bylo škoda nechat zmizet v propadlišti dějin. Informace o zahraničí zde budou poskytovány jen v nezbytně nutné míře, neboť popisovat zahraničí není cílem tohoto projektu. Chci, aby se tento projekt vyvaroval všech nešvarů a chyb, kterými se doslova hemží českojazyčná verze Wikipedie a aby poskytoval co nejpřesnější a nejpravdivější informace. Název BOMOSIL jsem odvodil z částí latinských názvů Čech (Bohemia - BO), Moravy (Moravia - MO) a Slezska (Silesia - SIL). Budete-li mít připomínky k tomuto projektu, můžete mi poslat mail na jivanacek(zavináč)centrum(tečka)cz. Uvítám jakékoliv podnětné připomínky či návrhy nebo kritiku, i nabízenou podporu pro tento projekt. Schopným odborníkům umožním i editaci tohoto projektu, přičemž za hlavní hledisko považuji pravdivost a přesnost informací. Rozhodně považuji za velice škodlivé cenzurování informací na wikipedii, jestliže se prý "jedná o vlastní výzkum", pod který tamní klika zahrnuje snad vše, o čem se nepíše v knihách nebo článcích, i když existují mapy či dokumenty, které pravdivost předkládaných informací potvrzují. Také se mě nelíbí jejich dvojí metr, kdy například někte přispěvovatelé z Čech můžou v diskusích bezostyšně urážet Moravu a Moravany a pokud jim my nastavíme zrcadlo, tak se jim to při jejich ubohosti nelíbí... U mě tím dotyční klesli až na samé lidské dno. Ale to jen na okraj, aby bylo jasné, co mě na českojazyčné wikipedii vadí (a jistě nejen mě) a že tento wikiportál má sloužit k tomu, aby poskytoval informace, které českojazyčná wikipedie, vinou zásahů tamní správcovské kliky, nehodlá vůbec poskytovat. Přeji vám nyní příjemné počtení na stránkách mého projektu, jehož jsem vlastníkem i osvíceným diktátorem :-)