Nápověda:Obsah

Z BOMOSIL - o Čechách, Moravě a Slezku
Přejít na: navigace, hledání

Vyhledání článků

Články si můžete vyhledat několika způsoby:

  1. Zadejte název článku včetně diakritiky do pole u tlačítka "Jít na" a potom stiskněte klávesu "Enter" nebo tlačítko "Jít na".
  2. Další možností je využít odkazy na hlavní stránce a potom prohledávat navazující kategorie.

Editace a založení článků

Editovat již existující nebo zakládat nové články je povoleno pouze uživatelům, které majitel tohoto projektu (tedy já, Jiří Vaňáček) autorizoval k editaci projektu a učinil z nich registrované uživatele. Máte-li zájem zařadit se k těmto uživatelům, kontaktujte prosím autora projektu na e-mailové adrese uvedené na straně Portál BOMOSIL - O Čechách, Moravě a Slezsku. Další informace viz Portál BOMOSIL - O Čechách, Moravě a Slezsku. Pro nové editory, kteří zatím nemají zkušenosti se softwarem mediawiki je tu stránka Pískoviště, na níž si mohou vyzkoušet editaci. Není-li vám něco jasné nebo máte-li nějaké návrhy či připomínky, napiště prosím na diskusní stránku majitele Bomosila nebo mu pošlete e-mail s dotazem. Detailní návod na používání Mediawiki, což je software, který wikiprojekt Bomosil využívá, naleznete na straně http://meta.wikimedia.org/wiki/Help:Contents

Šablony

Šablony na Bomosilovi se zakládají tak, že do vyhledávacího řádku napíšete například „Šablona:Infobox město“ a napíšete její obsah. Šablonu v článku použijete tak, že mezi dvojice složených závorek vložíte název šablony bez prefixu "Šablona:" - např.: {{Infobox město}}. Přesný návod na použití konkrétní šablony pak naleznete u ní.

Vytvoření stránky, která čerpá ze stránky na českojazyčné Wikipedii

Označené číslo verze stránky na Wikipedii

Českojazyčná Wikipedie si pro takový případ klade jisté podmínky. V takovém případě prosím vložte na konec článku šablonu s názvem "Čerpáno z Wikipedie". Tu vložíte napsáním následujícího textu {{Čerpáno z Wikipedie||}}. Za první svislici uvedete přesný název stránky, z níž jste čerpali a za druhou svislici uvedete číslo verze stránky (viz přiložený obrázek vedle), takže nakonec následný text, upozorňující na původ stránky, může vypadat například takto: {{Čerpáno z Wikipedie|Morava|9163516}}.